Úvodní strana Aktuality Okresní pohár mají Hředle

Okresní pohár mají Hředle

Ve finále poháru OFS Rakovník se proti sobě postavili lídři obou nejvyšších okresních soutěží a před utkání se místopředseda OFS Rakovník Josef Váňa zeptal obou trenérů na přípravu a ambice.

Nejprve trenér aspiranta na postup do I. B třídy Jan Sklenář:

Byla před finálovým zápasem nějaká speciální příprava?

Nebyla, v úterý proběhl normální trénink, který byl vedený spíše regeneračně, protože máme hodně zraněných. A při náročnosti programu, protože v hned v sobotu hrajeme další pro nás důležitý zápas, nic speciálního nebylo.

Jak vidíte svou šanci? Byl jsem se na vás podívat v Senomatech a tam jste úplně nepřesvědčil. Co dneska ve finále?

Nemyslím, že bychom v Senomatech hráli až tak úplně špatně. Sestavu jsme vařili z vody a myslím, že máme o něco větší kvalitu než Pavlíkov. Tím ho nechci podceňovat, ale musíme vyhrát.

Jsou nějaké speciální prémie?

Nejsou. Když se nám povede vyhrát a pak se nám podaří vyhrát soutěž, oslavíme to po ní dohromady.

A po něm Luboš Gebhart:

Jak se Pavlíkov připravoval na finále?

Nic speciálního. Trénujeme dvakrát týdně a připravovali jsme se jako na každý jiný zápas.

Jak vidíte proti favorizovaným Hředlím svou šanci? Oni vedou přebor, jsou horcí kandidáti na postup a vy se pravděpodobně zase posunete zpátky do okresního přeboru kam asi patříte?

Hředle jsou jistě silný soupeř. Na druhou stranu je to pohároví utkání a nechceme jít do zápasu s podcenění ani s přehnanou euforií. Chceme pokračovat v našich výkonech, hrát naši stejnou hru a uvidíme. Je to otevřené.

Utkání řídili tři Benešové – Janovi asistovali bratr Adam a Petr, kolega shodného příjmení. Čtvrtým rozhodčím byl Vladimír Týče a delegátem OFS prvoligový arbitr Tomáš Klíma. Okořenilo je v 80´ vyloučení pavlíkovského Tomáše Kindla, který po faulu neudržel nervy na uzdě a zasáhl hlavou soupeře. V normální hrací době skončilo 1:1. První branku vstřelil ve 34. minutě Petr Čech z Pavlíkova, za deset minut však kontroval Dominik Rais. V poslední sérii střel ze značky pokutového kopu selhal zkušený pavlíkovský kapitán Lukáš Polcar a pohár pro Hředle vystřelil Denis Scott Bechner.

Trenéři zápas zhodnotili na mikrofon Josefa Váni, nejprve poražení:

Jak bys zhodnotil finále, Luboši?

Hrál se oboustranně kvalitní fotbal. Hráli jsme to, co jsme zvyklí, s nasazením. Uvedli jsme se první gólem, ale bohužel jsme to neudrželi. Ke konci už nám trošku docházely síly a ve vyhroceném zápase jsme se oslabili a nedokázali jsme to rozhodnout. V penaltách se štěstí přiklonil k soupeři. Byl to vyrovnaný zápas a doufám, že se hlavně líbil divákům a snad to bylo důstojné finále.

A po nich přišla řada na vítězné Hředle:

Honzo, jak hodnotíš zápas s pro vás šťastným koncem?

Asi to moc pohledné utkání nebylo. Bylo to hodně, hodně opatrné z obou stran. Velké hřiště, velká únava z předchozích utkání. Měli jsme trochu problém se sestavou, ale postavili jsme ji tak, abychom to mohli oživit do druhé půle. Naskočil sice nedoléčený David Minařík nebo a Adam a Martin Vitneroví, kteří by normálně byli v základu, ale rozhodli jsme se rozložit síly do obou půlek.

Jak jsi viděl penaltový rozstřel? Chtěl jsi jít do penalt nebo byste raději rozhodli během utkání?

Penalty nejsou naše oblíbená disciplína a rozhodně jsme je nechtěli. V poslední čtvrthodině jsme si vytvořili nějaké šance a dostali se do tlaku, pomohli tomu i vyloučení, ale bohužel jsme z toho nedali gól. Těžko jsme se dostávali do jejich obrany a hrozili jsme jen ze standardek. Pavlíkovští hráli hodně dobře a organizovaně, zvlášť Lukáš Polcar na stoperu.

Jak jsi viděl atmosféru a organizaci celého odpoledne na SK Rakovník?

Myslím, že to bude krásná vzpomínka pro všechny. Překvapila mě návštěva, která se hodně blížila k pěti stovkám diváků, takže parádní plac, parádní obecenstvo a pro nás parádní výsledek.